Jyväskylän kristillinen opisto; keväällä 2018 valmistuneet

 

Graafisen suunnittelun koulutus

Arvassalo Liisa-Maija

Kauppinen Alina

Kylmälä Mervi

Naukkarinen Pires Francisco Alexandros

Pakarinen Emma Stiina

Styng Sointu Margareetta

 

Kasvatus- ja opetustyön koulutus

Aalto Aarne Sakari

Kuivasmäki Sindi Sanniina

Könönen Iiris Kanerva

Mykkänen Jutta Janita Anneli

Mäkipelto Annika

Saari Jussi

Saukkonen Sanni Elli Armida

Tammikari Pinja Viivi

 

Musiikin koulutus

Ceesay Mariama Samira

Emaus Kosti Aatos Mikael

Koski Aira Johanna

Lepistö Kristiina Jenna Maaria

Londén Tomi Joel

Minkkinen Iida Maria

Raatikainen Miikka Ilmari

Suokas Santeri Kristian

Tabell Janne Valtteri

Tihinen Janina Kaarina

Torvinen Heini Aulikki

Wihinen Jenni Emilia

 

Sisustussuunnittelun koulutus

Bagge Peppi Marikki

Kuisma Henna Maria

Oikari Essi Katariina

Pehkonen Nea Emilia

Seppänen-Niemi Anna-Liisa

Viitala Liisa Johanna

 

Teatterin koulutus

Isoaho Saara Adele

Jokiaho Wilhelmiina Johanna

Kröger Matti Henrik

Laari Venla Sohvi Helena

Leino Säde

Parviainen Ani Tuuli Johanna

Reinikainen Aki Petteri

Setälä Riikka Carolina Miira

Taittonen Saku-Petteri

 

Aikuisten perusopetuksen alkuvaiheen koulutus

Abdirahman Adan Omar

Abdirahman Mohamed Hannan

Ali Hassan Lii

Amiri Mohammed Reza

Ebrahimi Khodadad

Ghalandari Nasimeh

Golmohammadi Shaho

Heidari Sharif

Karimi Ali

Mirza Husseini Morteza

Mohammad Hakam

Mohammad Jani Milad

Mohammadi Mobarak

Mohammadi Nasir Ahmad

Panahi Rahmatullah

Popovych Julia

Said Mahamed Hasan

Sekandari Mehr Ali

Abdullahi Ghasem

Ahmadi Ahmad

Ahmed Kader Ferjad

Al Qasemi Zakaria Alaeddine

Al-Zubaidi Marwan Abdulsatar Abduljabar

Bakshi Mohammad Ali

Esmatzadeh Ali Ahmad

Heidari Mohammad Ali

Khademi Rajab

Khalili Golmohammad

Khudhair Khudhair Abbas

Qarbari Abdulwahed

Razai Guhulam Hussain

Rezaei Dokushkani Akbar

Sabeeh Abdulkareem

Afgaari Habib

Ahmadi Mohammad

Ghaderi Nur Agha

Haidari Nematollan

Kawash Kambez

Nazari Jahan Bin

Rezaei Bostan Ali

Topmann Alfredo

Abdiwahaab Haaji Noradin

Abdulrahman Boshra Aman

Al-Fadhli Ahmed Noori Ahmed

Al-Hayali Muthana Fadhi Kahdiml

Azimi Mirwais

Khaleel Ammar Fadhil Khaleel

Mandour Mosaad Said Mohamed

Masoud Mohammad

Mohammad-Hassan Gol-Mohammad

Rahmani Jalil Dara Azam

Taha Yasir Mohammed

Yosefi Bayan

 

Perusopetuksen lisäopetus, Kasvunpaikan koulutus

Heinonen Jemina Aada Emilia

Hytönen Sanni Annika

Matilainen Roope Antero

Mononen Pinja

Oksa Niina Roosa Sofia

Pilvi Alvar Eino Pietari

Said Habibullah Diwa

 

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto, Lastenohjaaja

Ahonen Sinikka Päivi Helena

Anttila Riina Sofia

Arkko Päivi Helena

Florin Jasmine Jessica Elisabeth

Haapaniemi Pauliina Hannele

Halttunen Sini-Viivi Maria

Hiltunen Anniina Iida Sofia

Hintikka Anette Anneli

Holappa Meri Mariia

Hynninen Joona Janne Mikael

Ikola Jaana Talvikki

Kaipainen Anni Rosa Emilia

Kekkonen Taija Mari Hannele

Korhonen Johanna Karoliina

Koskinen Oona Iida Emilia

Kotanen Milja Elina Orvokki

Kovtoun Marieta

Leporanta Heikki Pekka

Mäkelä Eerika Ida Maria

Nieminen Tiia Marianne

Noronen Petra Pauliina

Ojamägi Elgita

Oksa Mariia Elisabet

Paakkunainen Anna-Mari

Palonen Mira Hannele

Palviainen Inka Julia Aurora

Pitkäaho Henna

Saarela Sari Helena

Savolainen Sanna Eveliina

Secka Fatu Mariama

Simonov Sarah Natasya

Suomalainen Anja Helena

Talvitie Iina Jemina

Tervo Riikka Mirjami

Tuhkalainen Oona Mari Linnea

Tulkki Heikki Aleksi

Uimonen Satu Susanna

Virtanen Maria Johanna

Viuhkola Birgit Helena

Värvinen Janita Iida Maria

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Bolshev Aleksandr

Bolsheva Anna

Kimari Tanja

Mahirwe Beatrice

Nyirahabimana Olive

Silvast Ilona Marja Katriina

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Asikainen Henna Aino Marjaana

Ilmonen Emma Alisa

Jämsén Sari Päivi Annika

Kauppinen Tuula

Komakhidze Mariam

Korhonen Lauri Samuli

Kujamo Sanna Maria

Lehmonen Atte Elmeri

Rönkkö Sanna Mimmi Elina

Sihvonen Galina

Telanne Tuija Marita

Toivonen Reija Marita

Turunen Minttu-Mari

Vavuli Minna

Vehkala Konsta-Pekka

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Laitinen Tuija

 

Suntion ammattitutkinto

Ahola Antti Kalervo

Huikuri Jenni Helena

Isokoski Janne Heikki

Laitinen Katja Hannele

Paukku Henry Albert

Ruuska Jouni Pertti Allan

Savela Tiina

Siirtola Raimo Johannes

Ylämäki Iiris Annikki

 

Jyväskylän kristillinen opisto onnittelee kaikkia valmistuneita!